Anasayfa

Giriş/Üye

Hesap No

Bağış Yap

Sepetim

Su Kuyusu

Umut Olmak!

Bir insanın yaptığı bir şey ile başka birisine umut olması, bu dünyada tarifi olmayan ender mutluluklardan birisidir. İşte dünyanın bir ucunda temiz suya muhtaç kimseler için su kuyuları açmak bu duruma en net ve en saf örnektir.

Çok kolay bir şekilde ulaşabildiğimiz şeylere ne yazık ki; hak ettiği değeri çoğuı zaman veremiyor tabiri caizse onu hor görebiliyoruz. Bunun başında hiç şüphesiz temel yaşam malzemesi olan su gelmektedir. Ne yazık ki başta Afrika kıtası olmak üzere birçok kişi bu temel yaşam malzemesinden yoksun bir durumda. Çok azı ise bizim bakmaya dahi tenezzül etmeyeceğimiz kirli su ile yaşama tutunmaya çalışıyor. Çok garip bir duygu durumu olsa gerek; bir yerde kıymetini bilinmediği ve boşa harcandığı bir yerde ise ulaşabilmek onlarca çabanın sarf edildiği.

Bizde bundan ötürü Efendi İnsani Yardımlaşma Derneği olarak, bu durumda olan kardeşlerimiz temiz suya ulaşabilmesi için su kuyuları açmaktayız. Sizlerde bu noktada yapacağınız bağışlar ile isminize özel su kuyuları açtırarak kıyamete kadar devam edecek bu hayır kervanında yerinizi alabilirsiniz.