Anasayfa

Giriş/Üye

Hesap No

Bağış Yap

Sepetim

Ekmek Yardımı

En Aslî İhtiyaç; EKMEK

Evvelen kendisine çok büyük saygı gösterilen, yerde bulunduğu zaman en az üç defa öpülüp alna konulan ekmek, ne yazık ki günümüzün birçok değişik ülke/şehir'de israf edilerek ne kadar üzülsek de çöpe gitmekte. Peki, bolluk ve bereket içerisinde yaşayanların; çok diyerek israf edip, çöpe attığı ekmeğe başka insanların ihtiyacı yok mu?

Elbetteki var, bunun için Efendi Derneği olarak, umut dolu gözlerle kapılarından girip kendisine uzanacak bu yaşam malzemesini bekleyen kardeşlerimize umut olarak, onların yüzlerinde tatlı tebessümler oluşturmaya çalışmaktayız. Böylelikle atalarımızın en çok saygı gösterdiği ekmeği ihtiyaç sahiplerine vererek asıl saygıyı gösteriyoruz. Çünkü biliyoruz ki saygı yalnız öpüp başa konulmakla gösterilmez. Zira asıl saygı; ekmeği heder etmemektir.

Tabiki de faaliyetlermiz ve çalışmalarımız yanlızca bu temel yaşam malzemesiyle sınırlı olmayıp daha birçok yardımı kapsamaktadır. Değerli bağışçılarımızın ve destekleri sayesinde projemizin kapsam içeriğini genişleterek birçok yaşam malzemesine çıkarma niyetindeyiz.