Kumanya Bağışı

Dinimiz de yoksula ikram etmenin ihtiyaç sahiplerini doyurmanın ve ihtiyaçlarını gidermenin büyük bir fazileti ve önemi vardır. Nitekim peygamber efendimiz (s.a.v) bir hadisi şeriflerinde “komşusu açken tok yatan bizden değildir.” buyurmuşlardır. Efendi derneği olarak sürdürülebilirlik ve yardımlaşmaya dayalı kampanaylar yürütüyoruz bu kapsamda kumanya bağışı kampanyası ile ihtiyaç sahibi ailelerin ihtiyaçlarını bir nebze de olsa hafifletmeyi amaçlıyoruz.

k1

Kumanya Bağışının Önemi

Dünyamız ve yurdumuzda yaşanan gelişmeler hastalık,  deprem ve savaşlara bağlı olarak, anlık gelişen açlıklar ve sağlıklı temiz gıdaya ulaşımda zorluklar yaşanmaktadır. Efendi derneği deprem, yangın sel gibi doğal afetlerde bölgelerde dağıtılmak üzere kumanya bağışı toplamakta ve yıl boyunca gerek ihtiyaç sahibi aileler gerekse afet bölgeleri olmak üzere çalışmalarını yürütmektedir.

 

k2

Kumanyalar Nasıl Hazırlanıyor?

Kumanya bağışı yıl boyunca büyük bir öneme sahip olan ve yıl boyunca çalışmaları yürütülen bir organizasyondur. Kumanyalar Efemdi derneği bünyesinde görevli personeller tarafından yıl boyunca muhafaza edilebilecek olan kuru bakliyat, yap ve salça gibi temek gıdaları içerecek şekilde hazırlanarak yıl boyunca ihtiyaç sahibi ve ihtiyaç olması durumunda ilgili bölgelere hemen sevk edilecek şekilde hazırlanarak bekletilir.

Kumanya Bağışını Nasıl Yapabilirim?

Kumanya bağışlarınızı yılın her günü online bağış sekmemizden online kredi kartı yoluyla,  banka aracılığı ile eft / havale yoluyla telefonla arayarak ve dernek merkezimize bizzat başvurarak yapabilirsiniz. Bir kumanya bedeli 500 Tl’dir.

I am text block. Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Kumanya bağışını nasıl yapabilirim ?

Web sitemiz üzerindeki bağış sayfasından online olarak kredi kartı ile, hesap numaraları sayfamızdaki hesap numaralarına EFT/ Havale yoluyla , Dernek merkezimize bizzat gelerek ve 0414 606 06 06 nolu çağrı merkezimiz aracılığıyla bağışlarınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Kumanya paketinin içerisinde neler var?

Kumanya paketinin içinde uzun süre dayanacak temel erzak malzemeleri (kuru fasülye, pirinç, bulgur, nohut, şeker, çay, sıvı yağ vb ) bulunmaktadır.

Kumanya bağışım kimlere ulaştırılıyor?

Kumanya bağışları bölgemizdeki ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırılmaktadır.

Kendim kumanya paketini hazırlayıp dernek aracılığıyla muhtaçlara ulaştırabilir miyim?

Evet, istediğiniz özelliklerde kumanya kolisi hazırlayarak derneğimiz aracılığı ile bölgemizdeki ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmasını sağlayabilirsiniz.