Kitap Kampanyası

medreseye kitap dernegi

Yüce kitabımızın ilk emri Oku ! olması münasebeti ile islami eğitime büyük bir önem veren Efendi Derneği Yüzlerce ilim talebesi yetiştirmektedir. Medrese ve İslami ilimler tahsilinde bulunan talebelerimizin kitap ihtiyaçlarını karşılamak için başlattığımız Kitap Kampanyası ile İslami ilimler eğitimi gören talebelerimizin eğitim hayatları boyunca ihtiyaçları olan kaynak kitapları tedarik etmekteyiz.

“Yaratan Rabbinin adıyla oku; O, insanı alaktan yarattı. OKU! Rabbin sonsuz kerem sahibidir. O, kalemle yazmayı öğretendir, insana bilmediklerini öğretmiştir.”

İlim talebeleri eğitim hayatları boyunca, kaynak eser olarak başta Kur’an-ı Kerim olmak üzere ilmihal, hadis ve tefsir alanlarında bir çok kaynak esere ihtiyaç duymaktalar, sizlerin destekleri ile kurulan kütüphanemizde nesilden nesile aktarılacak ve başucu eserleri içeren kütüphanemiz destekleriniz ile tamamlanmaktadır. Sizler de bir 500 Tl karşılığında bir hisse bağışısnda bulunarak ilim yolundaki talebelerimizin kitap ihtiyaçlarının karşılanmasına vesile olabilirsiniz.

İslami ilimler eğitimi alan talebeler hangi kitapları okurlar?

Medrese eğitimi alan talebelerimiz okudukları branşa göre hafızlık, Arapça vb eğitimlerine göre ders programalarında olan eserleri okumaktadır.

Hafızlık hafızlık okuyan bir talebe diğer ilim kitaplarını okuyabilir mi?

Evet, medresemizde eğitim gören talebelerimiz Fıkıh, Siyer ve Adab konularını içeren eserleri okuyarak eğitimlerine devam etmektedirler.

Kuranı Kerim okuyan bir kimse diğer ilim kitaplarını da okuyabilir mi?

Evet, her müslümana farz olan Fıkıh bilgilerini içeren temel eserler ve Peygamber efendimiz (s.a.v)’in haytaını anlatan siyer kitaplarının okunmasında büyük faydalar bulunmaktadır.

Kitap okumanın faydaları nelerdir?

Kitap okuyan talebelerimiz, bilgi ve kelime dağarcılığını geliştirmekte belagat ve hitabet yetenekleri artarak toplum ve cemaat önünde kendini daha iyi ifade ederek meselelerin daha iyi anlaşılmasını sağlamaktadırlar.