Aşevi Projessi

İhtiyaç sahibi aile ve afet bölgelerinde hizmet veren aşevi projemiz desteklerinizle hizmetlerine devam ediyor, Günlük yüzlerce aileye aş imkanı sunan aşevi projesi ile siz de ihtiyaç sahiplerinin sofralarına sıcak yemek ulaştırabilirsiniz.

asevi projesi 1

Yardımlaşma ve dayanışmanın dinimizde ve kültürümüzde çok önemli bir yeri vardır. Hz. Ali (r.a.) şöyle demiştir: “Dostlarımı bir sa’ yemek üzerine toplamam, bir köleyi azâd etmemden daha iyi gelir bana.” bizlerde bu sebeple bölgemizde bulunan ihtiyaç sahiplerinin sıcak yemek ihtiyacını karşılamak amacıyla aşevi projemizi hayata geçirmiş bulunmaktayız.

asevi 1

Aşevi & Yemek Dağıtımı Görüntülerimiz

Sizlerde gücünüz nispetinde bu projeye destek oalrak ihtiyaç sahiplerinin sofrasında aş olabilirsiniz. Bir öğün yemek bedeli 1.750 Tl’dir.

Abdullah İbni Amr İbni Âs radıyallahu anhumâ’dan rivayet edildiğine göre, bir kimse Resûlullah aleyhissalatü vesselama:

“Müslümanın hangi ameli daha hayırlıdır?” diye sordu. Hz. Peygamber de:

“Tanıdık tanımadık herkese yemek yedirmen ve selam vermendir.” buyurdu. (Buhârî, Îmân 6, 20; Müslim, Îmân 63)

Aşevi ne işe yarar?

Aşevi, bölgede yaşayan ihtiyaç sahiplerinin ve deprem sel ve felaket gibi afetlerde bölgede yaşayanların sıcak yemek ihtiyaçlarını karşılayan hizmet birimidir.

Aşevinden kimler faydalanabilir?

Bölgemizde yaşayan ihtiyaç sahipleri ile derprem sel vb afetlerdeki ihtiyaç sahipleri aşevinden faydalanabilir.

Aş evine nasıl destek olabilirim?

Web sitemiz üzerindeki bağış sayfasından online olarak kredi kartı ile, hesap numaraları sayfamızdaki hesap numaralarına EFT/ Havale yoluyla , Dernek merkezimize bizzat gelerek ve 0414 606 06 06 nolu çağrı merkezimiz aracılığıyla bağışlarınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Efendi derneğinin aşevi var mıdır?

Evet, Efendi derneği bünyesinde aktif olarak hizmet eden aşevi bulunmaktadır.

Efendi derneği aşevini neden kurmuştur?

Bölgemizde yaşayan ihtiyaç sahipleri ve deprem sel vb afetlerde bölgelerde yaşanan sıcak yemek ihtiyacının temini için aşevi kurulmuştuır.