Ümmet Sofraları

Bir lokma ekmeği bölerek birlikte yediğimiz, siyah ve beyazı zengin ve fakiri aynı sofrada buluşturan kardeşlik ve paylaşmanın zirveye ulaştığı sofralardır Ümmet Sofraları. Paylaşarak doymanın ve vermenin almaktan daha fazla doyurduğunun ispatıdır adeta.

ummet sofralari

Hadis-i şeriflerde, (Allahü teâlâ, cömerde cömert davranır), (Cömerdin imanı kuvvetlidir) ve (En kıymetli amel, bir mümini; yemek yedirmek veya başka bir ihtiyacını görmek suretiyle sevindirmektir) buyuruldu.

afrika iftar bagisi

Dünya’da sağlıklı ve nitelikli gıdaya erişme zorluğu yaşanan bölgeler öncelikli olmak üzere tüm İslam coğrafyası üzerinde Ümmet Sofraları kuruyoruz.
Bu kapsamda her ay bir coğrafyanın kucağına kuracağımız Ümmet Sofraları, İslam kardeşliğini hissettirecek ve binlerce kilometre uzaklarda ayrı bir heyecan oluşturacak.

Ümmet Sofrasını Nasıl Kurabilirim?

Düzenli olarak kurduğumuz ümmet sofralarına sizleri de bekliyoruz. 10 kişilik sofra bedeli 400 tl 25 kişilik sofra bedeli 1.000 tl 50 kişilik sofra bedeli 2.000 tl 100 kişilik sofra bedeli 2000 tl’dir.

Yemek ikram etmenin fazileti hakkındaki hadis-i şerifler

“Allahu Teâla kıyamet gününde kişiye: “Ey Ademoğlu!Acıkmıştım,bana yemek yedirmedin.”der.Kişi:”Sen alemlerin Rabbisin,ben sana nasıl yemek yedirebilirdim?”deyince,Allahu Teâla(c.c):” Din kardeşin acıkmıştı,ona yemek yedirseydin,bana yedirmiş gibi olurdun.”buyurur.(Müslim)

“Cennette bir takım köşkler vardır. Dışları içlerinden ve içleri de dışlarından görünmektedir. Bu köşkler yumuşak konuşan, Allah için yediren ve halk uykuda olduğu zaman kalkıp namaz kılanlar içindir.” (Tirmizi)