YETİM SPONSORLUĞU

Ailelerini kaybeden, sahipsiz ve korumasız kalan yetimlerin çoğu İslam coğrafyası üzerinde bulunuyor. İnsan kaçakçılığı, organ mafyası, suç örgütleri ve dilenci şebekeleri bu korumasız çocukların karşılaşabileceği tehditlerden bazıları. Misyoner kuruluşlar ise sahipsiz kalan yetim çocuklarına ulaşıp onları kendi çıkarları için kullanmaya çalışıyor.

Efendi İnsani Yardım Derneği olarak, yetimlerin eğitim alarak nitelikli bir birey olarak yetişmesini ve İslam’ı en iyi şekilde öğrenme imkânına sahip olmasını sağlamak için çalışıyoruz. Desteklerinizle yetim kardeşlerimiz hem eğitimlerini alıyor hem de İslami eğitim çalışmalarına destek amaçlı sürdürülen insani yardım faaliyetleriyle kardeşlerimizin hayatları kolaylaşıyor. Hayırsever bağışçılarımızın zekat, fitre, fidye, kumanya yardımı, kurban, sadaka gibi yardımlarını yetimlere de ulaştırarak onların yüzlerini güldürüyoruz.

Kalbinin yumuşamasını ve hacetinin görülmesini sever misin? Yetime merhamet et, onun başını oksa ve ona yediğinden yedir. Kalbin yumuşar ve hacetine erişirsin. [Ravi: Hz. Ebud Derda (R.A)]

“Kendi yetimini veya başkasına ait bir yetimi himaye eden kimseyle ben, cennette şöyle (işaret ve orta parmağını göstererek) yan yana bulunacağız.” (Müslim)

Peygamber Efendimiz, yetimlere şefkatle muâmele eden mü’minleri en büyük mükâfatla müjdelemiştir. Birgün:

“Yetimi koruyup kollayan kişi ile ben cennete şu ikisi gibiyiz.” buyurmuş, aralarını biraz açarak işâret ve orta parmağını göstermiştir. (Buhârî, Edeb 24, Talak 14)

Yine Rasûl-i Ekrem -sallâllâhu aleyhi ve sellem- Efendimiz, ümmetini toplumdaki kanadı kırıklarla meşgul olmaya teşvik ederek şöyle buyurmuştur:

“Müslümanların evleri içinde en hayırlı ev; içerisinde yetime iyi muâmele edilen evdir. Müslümanlar içinde en kötü ev de yetime kötü muâmele edilen evdir.” (İbn-i Mâce, Edeb, 6)

Siz de Allah yolunda ilim tahsil eden yetim talebelere destek olabilir, kol-kanat gererek onların yalnız olmadığını hissettirebilirsiniz.

Yetim talebelere, bu sayfa üzerinden, hesap numaralarımıza  EFT/Havale yoluyla, şube merkezlerimizi ziyaret ederek ya da 0 552 422 63 81numaralı telefon numarasından detaylı bilgi alarak destek olabilirsiniz.

Bağış Yapmak İçin Tıklayınız..