İNSANİ YARDIM


İNSANİ YARDIM FALİYETLERİ

İnsani yardım faaliyetlerimiz kapsamında birden fazla yardım projesi düzenlemekteyiz. Kur’an-ı Kerim hediyesi ile kutsal kitabımıza ulaşamayan ve dinimizi öğrenmekte zorluk yaşayan Müslüman kardeşlerimize, yetim çocuklarımıza burs yardımı ile eğitim hayatlarına katkı sağlayarak, kıyafet yardımı ile zor durumda olan birçok insana,  kira yardımı ile kiralarını ödeyemeyen zor durumda olan vatandaşlarımıza desteklerimizi sağlamaktayız. İhsan Derneğine yapacağınız bağışlar ile insani yardım faaliyetleri kapsamında birçok yardıma muhtaç insana destek olunmaktadır. Sizlerin bağışları sayesinde daha fazla insana ulaşılarak yardımlar sağlanmaktadır.

Dünya genelinde 140 milyondan fazla çocuğun savaş, işgal, çatışma, doğal afet, yoksulluk ve hastalık nedeniyle babasını veya hem anne hem de babasını kaybettiği, bu çocukların ise hayatlarını yetim ve öksüz olarak sürdürdüğü biliniyor. Özellikle kriz ortamından etkilenen ve türlü tehditlerle karşı karşıya olan yetimlere sahip çıkılması gönül coğrafyamızın huzuru ve birlikteliği için hayati önem taşıyor.

Efendi Derneği insani zorunluluğun ik sırada geldiğini kabul ederek, ihtiyaç duyulan her yerden gereken insani yardımı sağlamak için elinden geleni yapmaya çalışmaktadır. Bu sebep ile insanlık acılarının görüldüğü her yerde çözüm bulmaya çalışarak, yaşam ve sağlığı korumaya çalışır. Bunu yaparken de milliyet, ırk, cinsiyet, dini inanış,sınıf veya politik görüş gibi hiç bir ayrım gözetmez.  Efendi Derneği olarak Gıda, giyecek ve diğer temel ihtiyaç malzemelerinin dağıtımı Kadın, çocuk, yaşlı ve kimsesizler için güvenli ortamlar sağlanması Çadır, prefabrik barınak gibi ihtiyaç ünitelerinin kurulması gibi yardımları ihtiyaç duyulan bölgelere en hızlı şekilde ulaştırmaya çalışmaktayız

Dünya üzerinde savaş, iç çatışma, doğal afet, hastalık, yoksulluk, kuraklık gibi sebeplerle mağdur olmuş milyonlarca insan hayat mücadelesi veriyor. Muhtaç ve mazlum durumdaki herkesin insani ihtiyaçlarını karşılamayı hedefleyen derneğimiz; gıda, sağlık, barınma, eğitim gibi temel konularda bölgelere hizmet götürüyor. Muhtaç bölgelerin yardıma ihtiyaç duymayacak bir seviyeye gelmesi için kalkınma stratejileri geliştiriyor.

Bağış Yapmak İçin Tıklayınız..