HAKKIMIZDA

Efendi Derneği 2017 yılında Şanlıurfada kuruldu. Kurulduğu günden beri hiç durmadan büyüyen türkiyede ve yurtdışında genişleyen faaliyet alanlarıyla, hizmetlerine ehli sünnet çizgisi hassasiyetinden asla vazgeçmeden ilk günkü şevkle ve azim ile bıkmadan, usanmadan devam etmektedir.

Derneğimizin aktif projeleri; Hafızlık ve İslami İlimler Eğitimi, Aşevleri, Askıda Ekmek Yardımları, Yetim Çalışmaları, Adak-Akika ve Kurban, Su Kuyuları, Afrika Yardımları, Mültecilere Yönelik yurtiçi ve yurtdışı çalışmalar ve tebliğ faaliyetlerinden oluşmaktadır.


Derneğimiz, insanlığa yararlı olabilecek tüm alanlarda çalışmayı kendine ilke edinerek ve bu hususta sürekli proje üretmeye gayret etmektedir.

Misyonumuz

Yaşadığımız dünyada elimizden geldiği ölçüde, tüm gücümüz ile mazlumdan ve muhtaçtan yana olup, insanlığın evrensel insani ve İslami değerlere sahip bir hayata kavuşmasında etkin rol almak.

Vizyonumuz

Bizler için şeref kaynağı olan İslam’ dan aldığımız güç ile başta Efendimiz (sallallahu aleyhi vesellem) ve ashabı’ nın ve onların yolunda dosdoğru devam etme çabası vermiş olan alim hocalarımızın ışığında ehli sünnet çizgisinden ayrılmadan cemaatimize fayda sağlamak ve günümüz insanları arasında İslam’ın doğru anlaşılması ve yaşanmasına katkıda bulunmak, yine bizlere değer veren ve güvenen kardeşlerimiz ile daha güçlü bir nesil, daha güçlü bir toplum olma yolunda ayrım yapmadan bütün insanlığa ve her türlü canlıya elimizden geldiğince maddi-manevi olarak yardımcı olmak ve  bu çalışmalar en ücra, en zor koşullar altında dahi olsa insanlığa hizmet etmek, en büyük gayemiz. en büyük davamız ve en büyük inancımızdır.


HUZURA KAVUŞMAK İÇİN YÜRÜTTÜĞÜMÜZ FALİYETLER
Ramazan ve Kurban aylarına özel çalışmalar
Ümmet Sofraları
 Yetim Çalışmaları
Hafızlık ve İslami İlimler Eğitimi
İslami İlimler Akademisi Dev Külliye Projesi
Cami ve Kardeş Medrese Projeleri
Ekmek Yardımları
Adak, Akika ve Şükür Kurbanları
Su Kuyuları
Mültecilere Yönelik Yurt içi ve Yurt dışı Çalışmaları
Sosyal sorumluluk projeleri
Acil yardım çalışmaları
Afet ve olağanüstü durumlarda koordinasyona destek

Bizler efendi derneği ailesi olarak İslami İlimler medreseleri, kuran kurslarını kurarak buralarda Hadis, Fıkıh, Tefsir, Arapça, Kıraat, Hafızlık gibi her bir alanda özel olarak yetişmiş biribrinden değerli kıymetli Hoca Efendilerimizle birlikte İlim talebelerine dersler, birbirnden değerli ilimler öğretilmektedir. Kısacası toplumuza, kıymetli milletimize, güzel ülkemize kıyamete kadar manevi yönden inşa, imar edecek, ve yine manevi yönden bozulmasına engel olacak Asrımızın İmamı Rabbanilerini, İmam Gazalilerini, Şey Edebalılar, İmamı Şafilerini, İmamı Azamlarını, (Allahu Teala hepsinden razı olsun) yetiştirme oluşturma gayreti içerisindeyiz. Bu medreselerde vatanını, miletini seven her daim vatanı,milleti için ve bayrağımızin ilel ebedet gökyüzünde dalglanması için her türlü fedakarlığı yapmaya hazır olan Fatih Sultan Mehmet Hanlar, Yavuz Sultan Selimler, Osman Gaziler, Seyyit Onbaşılar yetiştrime gayreti içerisindeyiz.

Aynı zamanda, Efendi Derneği savaş, sel, deprem, zulüm, açlık ve susuzlukla mücadele eden insanlara gerekli yardımların hızlı bir şekilde ulaştırılması adına kurulmuş olan bir dernektir. Karşılık beklemeden iyilik yapma ve yardımlaşmaya öncülük etme amacıyla kurulmuştur.