HAKKIMIZDA

Efendi İnsani Yardım Derneği 2017 yılında Şanlıurfada kuruldu. Kurulduğu günden beri hiç durmadan büyüyen türkiyede ve yurtdışında genişleyen faaliyet alanlarıyla, hizmetlerine ehli sünnet çizgisi hassasiyetinden asla vazgeçmeden ilk günkü şevkle ve azim ile bıkmadan, usanmadan devam etmektedir.

Derneğimizin aktif projeleri; Hafızlık ve İslami İlimler Eğitimi, Aşevleri, Askıda Ekmek Yardımları, Yetim Çalışmaları, Adak-Akika ve Kurban, Su Kuyuları, Afrika Yardımları, Mültecilere Yönelik yurtiçi ve yurtdışı çalışmalar ve tebliğ faaliyetlerinden oluşmaktadır.


Derneğimiz, insanlığa yararlı olabilecek tüm alanlarda çalışmayı kendine ilke edinerek ve bu hususta sürekli proje üretmeye gayret etmektedir.

Misyonumuz

Yaşadığımız dünyada elimizden geldiği ölçüde, tüm gücümüz ile mazlumdan ve muhtaçtan yana olup, insanlığın evrensel insani ve İslami değerlere sahip bir hayata kavuşmasında etkin rol almak.

Vizyonumuz

Bizler için şeref kaynağı olan İslam’ dan aldığımız güç ile başta Efendimiz (sallallahu aleyhi vesellem) ve ashabı’ nın ve onların yolunda dosdoğru devam etme çabası vermiş olan alim hocalarımızın ışığında ehli sünnet çizgisinden ayrılmadan cemaatimize fayda sağlamak ve günümüz insanları arasında İslam’ın doğru anlaşılması ve yaşanmasına katkıda bulunmak, yine bizlere değer veren ve güvenen kardeşlerimiz ile daha güçlü bir nesil, daha güçlü bir toplum olma yolunda ayrım yapmadan bütün insanlığa ve her türlü canlıya elimizden geldiğince maddi-manevi olarak yardımcı olmak ve  bu çalışmalar en ücra, en zor koşullar altında dahi olsa insanlığa hizmet etmek, en büyük gayemiz. en büyük davamız ve en büyük inancımızdır.

  • İzlenme :294