Anasayfa

Giriş/Üye

Hesap No

Bağış Yap

Sepetim

Kurban Yakınlaşmaktır

KURBAN YAKINLAŞMAKTIR
Beton bloklar içinde birbirimize yaklaştıkça kalplerimizin birbirinden uzaklaştığı, maddi ve manevi olarak birbirimize yabancılaştığımız günümüzde; cennet vatanı ülkemizin dört bir yanından aldığımız bağışlar vasıtası yüz yüze gelmeyen Müslüman kardeşleriniz arasında manevi gönül bağı inşa ediyoruz. Çünkü biliyoruz ki; asıl kurbiyet yani yakınlık mesafelerin birbirinden uzak olması değil, kalplerin birbirine yakın olmasıdır. Bu düstur ile başta yurt içinde olmak üzere Asya ve Afrika’da bulunan kardeşlerimize sizlerin yardımları sayesinde ulaşıyor böylelikle, Hz. İbrahim’in ahdine olan sadakatini, Hz. İsmail’in teslimiyetini hatırlayarak her daim bu düstur üzere olduğumuzu kalplerimiz en derinliklerine işliyoruz. En önemlisi bu vasıtayla; uzakları yakın eden Allah (c.c) ile olan yakınlığımızın kavi olması için çalışıyoruz

YURT İÇİ KURBAN

Efendi Derneği olarak, yurdumuzun dört bir yanında bulunan hayırseveler kimselerden aldığımız kurban emanetlerini ile asıl sahipleri olan mazlum müslüman kardeşlerimize ulaştırarak, kurbanın asıl amacı olan "yakınlaşmak" vazifesini yerine getirmeye çalışıyoruz.

YURT DIŞI KURBAN

Efendi Derneği olarak, gerek yurt içinde gerekse de yurt dışında mazlum kimselerin olduğu her yerde olmaya çalışarak insanlığımızın en tabi gerekliliğini yerine getirmeye çalışıyoruz. Bundan ötürü yurt dışı adıyla bağışçılarımızdan aldığımız kurban bağışlarını muhtaç kardeşlerimize ulaştıramaya çalışıyoruz. Kadim tarihimizden aldığımız güç ve bağışçılarımızın destekleriyle şu ana kadar birçok kardeşimişzin yüzlerinde tatlı tebessümler oluşturmayı başarmış olmanın haklı gururunu yaşıyoruz. Sizde gerek yurt içi gerekse de yurt dışına yapacağınız kurban bağışları ile bu haklı gururun bir parçası olarak, mazlum coğrafylarda kendisine uzanacak yardım elini bekleyen kimselerin umudu olabilirsiniz.

KURBAN KESİM VİDEOSU CEBİNİZDE

Gerek yurt içi gerekse de yurt dışı için yapmış olduğunuz kurban bağışlarının, kesim videosu yetkili personel tarafından tarfınızla anlık olarak paylaşılmakta ve böylelikle kurban emanetlerinizin asıl yerlerine ulaştığını görebileceksiniz. Şeffaflığın her zaman ön planda olduğu Efendi Derneği yıllardır bu şekilde kurban kesim videolarını bağışçılarıyla paylaşarak, güven duygusunu her zaman ön planda tutmaya çalışmıştır.

Örnek videoya ulaşmak için tıklayınz

GÖNÜL BİRLİKTELİĞİ
Hüzün ile mutluluğun, açlık ile tokluğun, fakirlik ile zenginliğin müşterek olduğu günümüzde Müslüman kardeşlerimizin derdini, sıkıntısını kendi derdimiz ve sıkıntımız görüyor her birinin yarasına merhem olmak için durmadan çalışıyoruz. Çünkü biliyoruz ki “Müslümanlar Ancak ve Ancak Kardeştir.” Bundan ötürü adak, nezir ve akika kurbanlarınız vasıtası ile aradan mesafeleri kaldırıyor, birlik ve beraberliğimizin daim olması için çalışıyoruz.

ASIL BİRLİKTELİK
Efendi Derneği olarak kendimize şiar edindiğimiz “Allah’ın ipine topluca sımsıkı sarılın; ayrılığa düşmeyin.” âyeti gereği kardeşlerimiz arasında gönül köprüleri kurarak, yekvücut olmaya çalışıyoruz. Siz de bu yolda yapacağınız yardım ile kardeşliğimiz arasındaki mesafeyi kaldırarak uzakları yakın edebilirsiniz.