RAMAZAN BEREKETİ

KUMANYA BAĞIŞI EVLERİ BEREKETLENDİRİYOR

Ramazan ayında geçici olarak yeme-içmeden uzak kalarak muhtaç kimselerin halinden anlar, 
nimetlerin değerini bilir ve Allah’a daha çok şükrederiz. Bu kapsamda ise mübarek ayın ilk ve en önemli yardımlarından bir tanesi de Ramazan gıda paketleri oluyor. 
EFRENDİ DERNEĞİ  de içerisinde en temel gıda maddelerinin ve bir ailenin ortalama bir aylık ihtiyaçlarının yer aldığı kumanyayı YETİM ve gerçek ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyor. 
Ramazan kolisi fiyatları ise 2022 Ramazan ayı ve devamındaki günler için 300₺ olarak açıklandı. Siz de 300₺ değerindeki gıda paketi ile yoksul kimselerin evinde paylaşmanın mutluluğunu yaşatabilirsiniz.


ZEKÂT VE SADAKA YARDIMLARI
Tüm dünyayı etkisi altına alan korona virüs (Covid-19) salgını, zor durumda olan ailelerin yükünü daha da arttırdı. Her yıl olduğu gibi bu yıl da zekât yardımlarınızı dünyanın farklı yerlerindeki ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyoruz!
Zekât kişinin malındaki Müslüman kardeşinin payı demektir. Zekât kalpten kalbe gönül köprüleri kuran, ümmet olduğumuzu hatırlatan bir ibadettir. Zekât yardımlarınızla zor durumda olan aileler borçlarını ödüyor, giyim ve gıda ihtiyaçlarını karşılıyor. 
Yardımlarınız, onların dertlerine derman oluyor. Siz de bu rahmet ayında bir kardeşimizin yüreğine umut olabilirsiniz.
EFENDİ DERNEĞİ olarak sadaka, zekât, fitre ve fidye gibi bağışlarınızı yeryüzündeki milyonlarca insana ulaştırdık. Bu Ramazan ayında da zekatlarınızla binlerce gönül ile sizin aranızda köprü kuruyoruz!

Kumanya kampanyası kapsamında ihtiyaç sahiplerine gerek ramazan ayında, gerekse diğer aylarda gıda paketleri ulaştırıyoruz. Binlerce ihtiyaç sahibinin Ramazan sofrasına katkı sağlayacak olan kampanya

Yardımlaşmanın ve bağışlanmanın ayı olan Ramazan'da gönüller mahzun kalmasın diye umut olmaya devam edeceğiz.