Anasayfa

Giriş/Üye

Hesap No

Bağış Yap

Sepetim

Gönül Kardeşliği

Gönül kardeşliği olarak; sessizliklerine ses, gönüllerinden geçenlere dil olabilmek için çıktığımız bu gönülden gönüle giden yolculukta geceleyin sokakta kalan ve kendisine uzanacak yardım elini bekleyen kimsesiz kardeşlerimizin yardımına koşarak sizlerin, bizlere ulaştırdığı emanetleri asıl sahiplerine yani gönül kardeşlerinize ulaştırıyoruz.


NEDEN GÖNÜL KARDEŞLİĞİ?
Asr-ı saadet zamanında Ensar ile Muhacir arasında kurulan kardeşlik bağını daim kılmak ve böylece farklı bedenlerde olan ama kardeşinin sıkıntısını ve müşkilini kendi sıkıntısı ve müşkili gibi gören gönüllerin birlikteliğini sağlamaya çalıştığımız için kendimize bu ismi verdik.


GÖNÜL KARDEŞLİĞİ OLARAK NE YAPIYORUZ VE BUNDAN SONRA NE YAPACAĞIZ?
Öncelikli olarak ekip arkadaşlarımız, geceleyin sokakta kalan ve kendisine uzanacak yardım elini bekleyen kardeşlerimizi tespit ediyorlar. Daha sonra bizlere teslim ettiğiniz emanetlerinizi buradaki kardeşlerimize ulaştırıyoruz. Bu vesileyle yardım elini uzattığımız kardeşlerimize; bu yolda yalnız olmadıklarını ve onları her daim düşünen gönül kardeşleri olduğunu hissediyor ve böylelikle dinimizin emrettiği yekvücut olabilme noktasında sizin sayenizde çok büyük bir adım atıyoruz. En önemlisi de gönüllerimizin kirinden; o kardeşlerimizin, yüzlerindeki tatlı tebessüm ile kurtuluyoruz.