İşgalci İsrail ordusunun Filistin ve Gazze’de yaşayan kardeşlerimize yapmış olduğu zulümü kınıyoruz. Müslümanların ilk kıblesi olan Mescid-i Aksa ve çevresinde yaşanan insanlık dışı zulüm bu bölgede yaşayan kardeşlerimizin hayatını son derece zorlaştırmakta ve her gün yüzlerce insan hayatını kaybetmektedir.

filistin gazze acil yardim

Filistin yoğun bombardıman altında

Filistinli kardeşlerimizin yıllardır süren bu zulümü durdurmak için haklı olarak balatmış oldukları Aksa tufanı operasyonu sonrası gözü dönmüş İsrail ordusu düzenlediği hava harekatı ile binlerce insan şehit oldu. Hastane, sağlık merkezi ve Cami demeden her yerin bombalanması sonrası elektrik, ulaşım ilaç ve sağlık hizmetlerinde sorunlar yaşanıyor.

WhatsApp Image 2023 11 09 at 13.23.39

Ailelerin Yarısı Gıdaya Ulaşamıyor

İsrail’in kara, deniz ve havadan abluka altına aldığı Gazze Şeridi’nde kardeşlerimiz yoksulluk içinde yaşıyor. Gazze’deki 2 milyona yakın kişiden, 1,3 milyonu yardıma muhtaç. Ailelerin yüzde 47’si ise güvenli ve sağlıklı gıdaya ulaşmakta zorlanıyor. Başta sağlık olmak üzere su, gıda, yoksulluk ve işsizlik krizi gün geçtikte büyüyor.

Gazze’deki kardeşlerimizin yanındayız !

Efendi derneği olarak yaşanan zulümü kınıyor ve bölgede yaşanan sorunların en aza indirilmesi için bölgeye insani yardımlarımızı göndermeye devam ediyoruz. Bölgede bulunan arkadaşlarımız vasıtası ile sıcak yemek dağıtımı ve insani yardım çalışmalarına ağırlık veren Efendi derneği sizlerin destekleri ile bölgede yaşanan sıkıntıları bir nebze de olsa hafifletmeyi hedefliyor. Siz de  Efendi derneği arcılığı ile savaş altındaki bölgede yaşam mücadelesi veren kardeşlerimize bir öğün yemek ikram edebilir ve bu hayra ortak olabilirsiniz. Bir kişilik yemek bedeli 100 Tl’dir.