Aşure Gününde Afrika’dayız

Aşure günü Hicri yılın ilk ayı olan Muharrem ayının 10. günüdür. Geçmişte sıkıntı ve belalardan kurtulmaların yaşandırğı soayısız ikram ve nimetlerin bahşedildiği  Peygamberler ve ümmetleri için kurtuluş günü olan bu mübarek günün bolluk ve berekete vesile olması niyaz edilir.

Aşure günü sayısız bolluk bereket ve ikramların bulunduğu eşsiz bir gündür. Bu günlerde yapılacak en faziletli amellerden biri de oruç tutmaktır, yanlız bu hususta dikkat edilmesi gereken en önemli konu bu gunu tek olarak değilde bir gün öncesi veya sonrasıyla oruçlu geçirmektir.  Tek başına aşure günü oruç tutmak mekruh olur. Çünkü Yahudilere benzenmiş olur. 9. ile 10. veya 10. ile 11. günü tutulursa mekruh olmaz. Peygamber Efendimiz de aşure gününü, bir gün öncesi ya da sonrasını ilave ederek oruçlu geçirmeyi emir buyurmuştur. Efendi derneği olarak aşure günü vesilesi ile yurtiçinde medreselerimizde eğitim gören yavrularuımız ile Afrika’da bulunan yetimhaneler ve ihtiyaç sahipleri için iftar sofraları kuruyoruz.

2024 ASURE 10
2024 ASURE TALEBE 10 1 1

AŞURE GÜNÜ MEDRESE İFTARI 

AŞURE GÜNÜ AFRİKA’DA İFTAR

Aşure Günü, İslam dünyasında manevi bir arınma, yardımlaşma ve paylaşma günü olarak kabul edilir. Bu özel gün, Müslümanlar için Allah’a yakınlaşma vesilesi olup, hayırseverlik ve paylaşmanın doruk noktasıdır. Aşure Günü’nde yapılan kurban bağışları, mazlum ve mağdurlar için önemli bir destektir.

Kurban bağışlarının Aşure Günü’nde yapılmasının ayrı bir önemi vardır. Bu bağışlar, sadece bir ibadet olarak kalmaz, aynı zamanda toplumsal dayanışmanın en somut örneklerinden birini oluşturur. Aşure Günü’nde yapılan bağışlar, toplumsal adaleti ve eşitliği teşvik eder.

Kurban Bağışı Nasıl Yapılır?
Kurban bağışınızı için ister online olarak bağış yapın istersenizde kurumsal numaramızdan bizi arayarak kurban bağışınızı yapın.

Kesim ve dağıtım videoları sizlere iletilmektedir.

asure kurban

Aşure günü hangi projeleriniz var?

Aşure gününde yurtiçinde eğitim gören talebeler ile Afrika’da hayatı zorluk ve sıkıtılarla geçen yetimhane ve ihtiyaç sahipleri için iftar ve yemek çalışmaları yapıyoruz.

Yapılan bağışların görüntüleri tarafıma iletiliyor mu ?

Aşure gününde yapılan yurtiçi ve yurtdışı çalışmaların görüntüleri tarafınıza iletilmektedir.

Bağışımı nasıl yapabiliriz ?

Aşure günü için online olarak web sitemizden eft havale yolu ile ve çağrı merkezimiz aracılığıyla bağış yapabilirsiniz.