Anasayfa

Giriş/Üye

Hesap No

Bağış Yap

Sepetim

250 Hafız

KUR'AN-I KERÎM YOL GÖSTERİCİ BİR REHBERDİR
İnsanlığı yokluktan varlık semasına çıkartan yüce Allah’ın, beşeri varlığa iblağ ettirdiği ve kendisinde kurtuluş anahtarını barından yüce kitabımız Kur'an-ı Kerîm’in öğrenilmesi, öğretilmesi ve de en önemlisi hıfz edilmesi dinimiz İslam’ca en faziletli amellerin başında gelmektedir. Çünkü Kur'an-ı Kerîm, yüce Allah’ın insanlığa bir rehber ve bir yol gösterici olarak göndermiş olduğu ilahi bildirinin en kıymetli ve en son halkasıdır. Bundan ötürü Efendi Derneği olarak, Kur'an-ı Kerîm’in her bir harfinin ilmek ilmek gönüllere nakşedildiği ilim yuvaları olan medreselerimizde bu kutlu vazifeye ulaşabilmek için durmadan çalışmakta ve gönül taşıyıcısı olmaktayız.

NEDEN HAFIZLIK?
Her bir yanı cehalet, fitne, haksızlık ve adaletsizlik çukurlarının sardığı günümüz çağında, hiç olmadığı kadar erdemli ve faziletli bir topluluğa ihtiyaç duyulmaktadır. Bundan ötürü, başvuru kaynağımız olan Kur'an-ı Kerîm’in bizler için biçtiği model çerçevesinde Hz. Muhammed (Aleyhisselam)’den devr aldığımız bu kutlu mirası, kıyamete kadar başta gönlümüz olmak üzere başımızın üstünde taşıyarak muhafaza ediyoruz.


250 HAFIZ PROJESİ
Efendi Derneği olarak kendimize şiar edindiğimiz “Ümmetimin en şereflileri Kur'an-ı Kerîm’i ezberleyenlerdir.” hadisi gereği bu zorlu vazifeye gönül vererek ağır yükü yüklenen Kur'an-ı Kerîm bülbülleri olan kardeşlerimize yardımcı olarak, bu mübarek yolda bir mihenk taşı olmaya çalışmaktayız. Sizde bu kutsal yolda, bir hafıza sponsor olarak bu hayır kervanında yerinizi alabilirsiniz.